آخرین اخبار : 

المانیتور: چرا این روزها «ژن خوب» به خبر داغ رسانه های ایران تبدیل شده است؟

۲۹۲۷۰۱_۸۲۸

المانیتور نوشت: انتشار مصاحبه ای از فرزند محمدرضا عارف لیدر اصلاح طلبان در مجلس منجر به جنجال در ایران شده است.

حمیدرضا عارف در مصاحبه بیستم جولای خود، از این سخن می گوید که اقازاده ها ژن های خوبی دارند.

این مصاحبه نه تنها منجر به ورود کلمه و عبارتی جدید به ادبیات سیاسی ایران در مورد پارتی بازی شده است بلکه باعث توجه رسانه ها به مشاغل آقازاده ها شده است.

کاربران شبکه های اجتماعی و بالاخص توییتر بلافاصله انتقادات تندی نسبت به مصاحبه عارف ایراد کردند، به خصوص در مورد انچه از او در قالب خودبرتر بینی دیده شد.

با افزایش اعتراضات افکار عمومی، فرزند سیاسستمدار اصلاح طلب دیگری به نام موسوی لاری بر روی آتش افروخته شده بنزین ریخت. مصطفی موسوی لاری که در فهرست اولیه کاندیداهای شورای شهر تهران بود، پستی تحریک برانگیز در اینستاگرام منتشر کرد.

او نوشت: «مرگ شیرشاه یکی از مشهورترین سکانس‌های مرگ در فیلم‌های دنیاست. اما یک نکته آن برای من خیلی جذاب است اگر درست خاطر مانده باشد کفتارها چند گاو وحشی را می‌ترسانند و ناگهان تمام گاوها شروع به دویدن می‌کنند. این در حالی است که اکثر گاوها اصلاً نمی‌دانند موضوع از چه قرار است. یعنی نمی‌دانند از چه می‌گریزند و حال به کدام هدف می‌دوند. فقط همراه با بقیه می‌دوند و در این میان شاه محبوب خود را می‌کشند. موج‌های توئیتر که این روزها شکل می‌گیرند، عجیب آدم را به یاد این سکانس می‌اندازد!»

از نگاه افکار عمومی، پست موسوی لاری با سخنان حمیدرضا عارف در ارتباط بود، حتی اگر او قصد چنین امری را نداشت. با این حال، استفاده از واژه هایی مثل شیر و بوفالو و.. یاداور برتری ژنی آن ها بود، همان تلقی که می شد از سخنان پسر عارف داشت.

با این حال، موسوی لاری در انتها پس از اعتراضاتی که نسبت به او شد، مجبور به حذف پست خود شد و در نهایت عذرخواهی کرد.

این اتفاقات باعث شد که رسانه ها بر روی افرادی که از «ژن خوب» خود نفع می برند تمرکز کنند.

المانیتور در ادامه به برخی چهره های اصولگرا و اصلاح طلب از جمله محمود بهمنی، محمدعلی وکیلی، لاهوتی و عباس عراقچی بعنوان افرادی که وابستگان شان در پست های مختلف مشغول به فعالیت هستند، اشاره کرده است.

این رسانه در پایان نوشت: انتصاب فرزندان سیاسیون در پست های مختلف اتفاق جدیدی در ایران نیست، اما دلیل اصلی که این نوع پارتی بازی ها باعث جلب توجه بسیار شده است، شاید به خاطر گسترش شبکه های اجتماعی و نفوذ رو به رشد توییتر، تلگرام و اینستاگرام در ایران باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>