آخرین اخبار : 

برای توسعه همه جانبه کشور بایستی مردم و مسئولین متحد و یکپارچه، زیر پرچم ولایت و همدل و همزبان با دولت حرکت کنند (حیدر عالیشوندی)

حیدر-عالیشوندی

به نام خدا

 جناب آقای حیدر عالیشوندی سلام وقتتان بخیر، انتصاب جنابعالی را به عنوان فرماندار شیراز تبریک عرض می کنیم و در این جایگاه برایتان آرزوی موفقیت داریم :

به نام خدا، من هم خدمت شما و مخاطبین محترمتان سلام و عرض ادب و احترام دارم و همچنین تشکر دارم از حسن نظر شما بزرگواران.

س) جناب عالیشوندی لطفا رئوس مهمترین اهداف و فعالیت های خود را در جایگاه فرمانداری شیراز تشریح بفرمایید؟

ج) رئوس برنامه هایی که ما دریم اول اینکه ما در سال ۹۴ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، انتخابات مجلس خبرگان، انتخابات میان دوره ای شورا های شهر و روستا و همچنین انتخابات اقلیت های دینی را هم امسال پیش رو داریم، عملا ما ۴ انتخابات را در ۷ اسفند امسال برگزار خواهیم کرد. در بحث انتخابات های پیش رو آن چیزی که برای ما بسیار مهم است با توجه به اینکه تمام دنیا نیز به این اتفاقات در کشور ما چشم دوخته اند، تمامی تلاشمان این است که که واقعا انتظارات مقام معظم رهبری که ایشان فرمودند آراء مردم امانت و حق الناس است، بنابراین ما برای جامه عمل پوشاندن به فرمایش مقام معظم رهبری تمام تلاشمان را بکار خواهیم گرفت که هم انتخابات هایی با امنیت بسیار بالا و در کمال آرامش و در فضای بسیار آرامی را برگزار بکنیم و انشاا… بتوانیم امانت دار رای مردم باشیم و خدایی نکرده مدیون این دین سنگین و حق الناسی که همان رای مردم هست نباشیم.

ما با تمام وجود انشاا… تلاش خواهیم کرد آن چیزی که مردم می خواهند و حق مردم است و آن چیزی که مردم در صندوق رای می ریزند، همان هم نتیجه انتخابات باشد. بنابراین ما به همه کسانی که در بحث انتخابات مایلند شرکت، فعالیت و تلاش کنند استقبال و دعوت می کنیم و هم این قول را هم به آنها با خیال راحت می دهیم که انشاا… ما امانت دار بسیار خوبی برای مردم خواهیم بود و نسبت به سرنوشت و خواست مردم تحت هیچ شرایطی کوتاهی نخواهیم کرد و تلاش خواهد شد با حفظ امانت و صیانت از رای و انتخاب مردم به فرمایشات مقام معظم رهبری را جامعه عمل بپوشانیم. مهمترین رئوس برنامه ها و اولویت های کاری ما نیز به تبعیت از شرایط موجود کشور حول سه محور تنظیم شده و پیش خواهد رفت. اولین الویت ما قانون مداری و قانون گرایی است. توجه به قانون، ما اول خودمان و بعد همه را ملزم به پیروی از قانون خواهیم کرد و منبعد بایستی در تمامی امور قانون را سرلوحه کارمان قرار دهیم و ما همگی بایستی قانون را بپذیریم و به آن عمل کنیم. تمام تلاشمان این است که مر قانون را اجرا و بر اساس قانون حرکت نماییم و مطمئن هستیم که اگر بر اساس قانون حرکت کنیم و همه مسئولین و دست اندرکاران و دستگاهها را ملزم به رعایت قانون کنیم همه نفع خواهند برد، الا کسان اندکی که قانون گریزند و پیشرفت و عاقبت بخیری مردم و نظام ما را بر نمی تابندند و حساب آنها با مردم و نظام ما جدا است.

اولیت دوم ما ایجاد امنیت و آرامش و رفاه برای مردم است . اگر امنیت در جامعه وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و امورات زیادی بخودی خود پیش خواهد رفت، بخصوص اینکه شیراز دروازه جنوب کشور و بلکه دروازه کشورهای حوزه خلیج فارس هم هست، و اگر موضوع امنیت به نحوه مطلوب در استان فارس و بخصوص شهر شیراز نهادینه شود بسیاری از استان و شهرهای کشور مانند یاسوج، بوشهر ، اصفهان و چهار محال بختیاری، هرمزگان و یا سیتان و بلوچستان که برای اهداف مختلف تجاری، درمانی و گردشگری و … به شیراز می آیند مشکلاتشان کمتر شده و نفع این کار به همه خواهد رسید. بنابراین مسائل و اهمیت جایگاه می طلبد ما امنیت خوبی را داشته باشیم.

بخش سوم کاری ما هم حوزه عمران و آبادی و معیشت مردم است که آنرا هم در سرلوحه کاری خود قرار خواهیم داد تا اینکه مردم سفره شان خالی نباشد و مردم از نعمت عمران و آبادی و از اعتباراتی که دولت تخصیص می هد برای شهرستان شیراز مانند سایر شهرهای کشور بتوانند از نعمت عمران و آبادی خوبی که خور شخصیت مردم شریف شیراز هست برخوردار باشند.

س) سال ۹۴ از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده است، لطفا برنامه های خودتان را برای اجرایی نمودن این شعار و همچنین بعنوان نماینده ارشد دولت در شیراز برای اجرایی نمودن اهداف و خط و مشی های دولت تدبیر و امید را تشریح بفرمایید؟

ج) در خصوص نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان دولت و ملت همدلی و همزبانی باید عرض کنم که این نامگذاری یک تکلیفی است حداقل برای امثال ماها که از ۱۴ ساگی عمرمان را در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و دفاع از مردم در جبهه های جنگ سپری کردیم. بنابراین فرمایش مقام معظم رهبری برای ما حجت است و تلاش می کنیم همانطوری که سرباز رهبری در تمام جبهه های جنگ از سال ۱۳۵۹ تا الان بوده ایم، این سربازی و پا در رکاب بودن مان حفظ شود.

اگر سابقه کاری اینجانب را ببینید اصولا بیشتر در استانهای مرزی بوده است که در آن مناطق از تمام گروهها چه شیعه و سنی وجود داشتند، واقعا همیشه با اعتقادی که به وحدت داشته ام، تلاشم این بوده است که همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولین برقرار باشد. زیرا اگر ما بخواهیم توسعه اقتصادی و عمران و آبادی و ایجاد اشتغال را رونق دهیم، باید مردم همدل و همزبان باشند و در کنار هم و در کنار مسئولین متحد و یکپارچه، زیر پرچم ولایت فقیه و همدل با دولت حرکت کنیم. و این موضوع همیشه از اولویت کاری ام از گذشته تا حال بود است و انجام داده ایم و در شهرستانهای دیگری که فرماندار بودم نیز همین موضوع را دنبال می کردیم و در همین مدتی هم که در استان فارس مسئولیت داشتیم این مشی ما بوده است. و انشاا… تلاش خواهیم کرد الگویی باشیم به جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری که در این بخش هم که فرمودند سال دولت و ملت، همدلی همزبانی بتوانیم با تلاش و کوشش و رفع مشکلات مردم این همدلی و همزبانی بین ملت و دولت را بوجود آوریم.

س) شهر شیراز بعنوان پایتخت فرهنگی کشور بر تارک ایران اسلامی می درخشد، چه برنامه و راهکار هایی برای توسعه زیرساخت های گردشگری و ارتقاء بیش از پیش جایگاه فرهنگی شیراز در کشور و حتی جهان، با توجه به پتانسیل های بی نظیری از قبیل شاهچراغ و دیگر مراکز مذهبی، آرامگاه حافظ، سعدی ، باغ ارم ، جهان نما ، تخت جمشید و …. وجود دارد، مدنظر دارید؟

ج) اینکه میگوند شیراز پایتخت فرهنگی کشور است یک شعار نیست و این یک واقعیت است، وجود سعدی حافظ، وجود امامزادگان بزرگواری همچون شاهچراغ و سید علاالدین حسین و … این از واقعیتها و جایگاه رفیع فرهنگی شیراز است و باید شیراز پایتخت فرهنگی ایران اسلامی باشد. اما در بخش اجرایی این موضوع، همانطور که مستحضرید بخش فرهنگ عمومی در شیراز دارای کارگروهی است که ریاست آن برعهدا آیت ا… ایمانی امام جمعه محترم شیراز می باشد و ما در آنجا نیز مانند سربازی فرامین ایشان را اطاعت خواهیم کرد و در آن کار گروه هر مصوبه و ابلاغیه ای که برای شهرستان شیراز و استان فارس مصوب شود ما از این فرامین و مصوبات پیروی خواهیم کرد. در بخش هایی هم که دولت مسئولیت فرهنگی دارد ما با همان رویکرد همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولین مسائل فرهنگی را پیش خواهیم برد.

س) جناب عالیشوندی شما اصالتا اهل شهرستان نخبه پرور فراشبند هستید، با توجه به شناخت خوبی که از سه شهرستان فیروزآباد ، قیر و کارزین و فراشبند دارید، علت عدم توسعه متوازن این سه شهرستان با توجه به وجود پتانسیل های خوبی که در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و کلا حوزه انرژی، کشاورزی و گردشگری و … دارد، نسبت به دیگر شهرستان های همترازمان در استان فارس مانند مرودشت، آباده و… را چه مواردی می دانید؟ و چه آینده ای را برای این سه شهرستان متصورید؟

ج) همانطوری که از سوالتان پیداست و شما دلواپس سه شهرستان فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند هستید ما هم دلواپس آنجا هستیم و ما نیز اصالتا به آن منطقه وابسته هستیم و آنجا بزگ شدیم و خاک آنجا را خوره ایم، آنجا زندگی کرده ایم و اکثر اقوام دوستان و آشنایانمان آنجا هستند و از همه مهمتر خاطرات زندگی ما در آنجا و در کنار مردم شریف آنجا بوده است و دوستان آشنایان و بخصوص همرزمان شهیدمان از آنجا بوده است و از این حیث بنده احساس تعلق خاطر و نزدیکی زیادی به این سه شهرستان دارم.

خوب این خشکسالی های چند سال اخیر با توجه به شغل اصلی مردم این سه شهرستان که کشاورزی و دامداری است مشکلات زیادی را و بیشتر از مناطق دیگر کشور بر مردم تحمیل کرده و با توجه به اینکه آنجا منطقه گرمسیری است و خشکسالی در آن مناطق بیشتر است، عملا فشار مضاعفی بر مردم آنجا وارد شده است، اما من آینده ی بسیار خوبی را برای این سه شهرستان متصور هستم با توجه به اینکه در این سه شهرستان ذخایر عظیم نفت، گاز، انرژی و پتروشیمی وجود دارد و با استفاده از این ظرفیت ها که در شهرستانهای مختلف متفاوت است؛ مثلا در شهرستان فیروزآباد بخش گردشگری در بخش قیروکارزین و فراشبند پتانسیل های نفت، گاز و انرژی وجود دارد که اگر در این زمینه ها بیشتر کار شود و این پتانسیل ها به فعلیت برسد به تبع باعث رونق سه شهرستان خواهد شد. خوب بنده هم بعنوان کسی که تجربه مدیریت و کار در حوزه اقتصادی را دارم، بعنوان یک مشاور و همراه در خدمت نماینده محترم و فرمانداران این سه شهرستان بوده و هستم و برای توسعه اقتصادی و عمران و آبادانی این منطقه مشاوره هایی داده و خواهم داد و انشاا… اگر این تمهیدات اجرایی شود آینده بسیار خوبی را برای منطقه خواهیم داشت. الان بحث احداث پالایشگاه زاخورو در منطقه قیروکارزین وجود دارد که اگر این طرح اجرا شود می تواند تا حدود ۲۰۰۰ فرصت شغل مستقیم را ایجاد کند، بحث توسعه و ساخت فاز دوم پالایشگاه فراشبند است که اگر اجرایی شود من یقین دارم شرایط اقتصادی منطقه متحول خواهد شد، پالایشگاه بنزین یورو ۴ فراشبند دیگر طرح عظیمی است که در حال حاضر موافقت های اولیه و خوراک آن انجام شده است، زمین هم واگذار شده و سرمایه گذار هم آماده است که شروع بکار کند. در فیروزآباد هم پتروشیمی فیروزآباد کارهای ساخت آن شروع شده است و همچنین کارخانه کربنات سدیم و توسعه زیرساختهایی که در بخش گردشگری ایجاد شده است.

من مطمئن هستم که انشاا… آینده بسیار خوبی در انتظار این سه شهرستان خواهد بود و حتما یک رونق و توسعه اقتصادی خوبی در این منطقه ایجاد خواهد شد که ما هم با تمام وجود در کنار مسئولین این سه شهرستان کمک خواهیم کرد؛ ضمن اینکه راه اندازی و تکمیل راه ۴ بانده شیراز – فیروزآباد- عسلویه و هم چنین طرح راه آهن شیراز به بوشهر و عسلویه که این خطوط راه آهن از منطقه فیروزآباد و فراشبند عبور می کند؛ این موارد کمک شایانی به توسعه این مناطق خواهد داشت.

ممنونم از وقتی که در اختیار پایگاه خبری تحلیلی حق نما (خبرگزاری فیروزآباد) قرار دادید، بهترین ها را برایتان آرزومندیم:

من هم از شما تشکر می کنم و برای همه مردم شریف ایران بخصوص استان فارس آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.


 1. حشمت اله کاراندیش می‌گه:

  بنام حق

  باعرض سلام ودرودبیکران برتمامی حق جویان ومخاطبان محترم اینجانب وظیفه خود میدانم انتصاب شایسته وبحق ،شیرمرد دوران سخت دفاع مقدس ومدیرفعال وصدیق وبادانش ومدیریت عالی ،جناب آقای دکتر حاج حیدرعالیشوندی راخدمت ایشان وتمامی همشهریان گرامی تبریک وتهنیت عرض مینمایم وتوفیق خدمت روزافزون برایشان آرزومندم .

  ازتلاش مستمروگسترده دوستان حق نما نیز بینهایت سپاسگزارم .  

 2. سیامک جوادپور می‌گه:

  با عرض سلام و ادب

  جناب آقای عالیشوندی

  با کمال مسرت  انتصاب شایسته  و میمون حضرتعالی را  که بحق از سرمایه های ارزشمند و دلاور این خطه می باشید، صمیمانه تبریک عرض نموده، امید داریم که این انتخاب سرآغاز راهی پر امید به سمت دستیابی به قله های رفیع توسعه ی زادگاهمان بوده و نوید بخش نشاط و تحرک  اهالی خواهد بود.  بهروزی و سربلندی شما را از درگاه ایزد منان مسالت می نمایم.

  با سپاس فراوان

  جوادپور

 3. فرود می‌گه:

  سلام بر جناب عالیشوندی……خواهشمندیم در خصوص  تکمیل سریعتر جاده فراشبند به فیروزآباد همکاری کنید…متشکریم..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>